Test | Čišćenje kacige sredstvima S100
Tijekom sezone, a osobito prije zimske stanke, kaciga zahtijeva neke
osnovne radnje radi održavanja higijene, kojima će unutrašnjost biti
lišena bakterija i mikroba, a vožnja postati ugodnijom
Koliko ste se puta (pre)znojili u kacigi? Pet, deset, pedeset? A koliko ste je puta očistili? Sigurno ni približno toliko. Tijekom uobičajenog korištenja, glava se unutar kacige znoji, i to je činjenica. Istovremeno, ljušte se odumrle stanice kože, a povremeno ispadaju i vlasi kose. Koža lica, poglavito na čelu i obrazima, u bliskom je kontaktu s podstavom kacige, koja marljivo upija sve nabrojeno. Istina, skuplje moderne kacige opremljene su antialergijskim materijalima, ali ni oni nisu imuni na poznate nuspojave (peckanje kože, crvenilo, neugodni mirisi), dok će pripadnice ljepšeg spola prije ili kasnije ostaviti izvjesne količine pudera na unutrašnjim površinama kacige. Dakle, jedino je rješenje čišćenje sredstvima s posebnom namjenom, a na ovim stranicama predstavljamo proizvode iz laboratorija S100.
Stoga krenimo od vanjštine - odnosno lakiranih površina i vizira. Za čišćenje i održavanje valja izbjegavati agresivna sredstva poput deterdženata za suđe i slično. Iako postojane, lakirane su površine osjetljive na takve kemijske spojeve, a isto vrijedi i za vizire, osobito one s iridium-premazima te pinlock-folijama na unutrašnjoj strani. Prašina, masnoća te insekti najlakše se uklanjaju sredstvom za čišćenje vizira i vanjštine, uz koju se isporučuje posebna krpa od mikro vlakana. Sredstvo je dovoljno raspršiti po površini i ostaviti da djeluje jednu minutu, a zatim treba prebrisati. Želite li posao obaviti još detaljnije, oboružajte se štapićima za uši koji će lako doprijeti do teže dostupnih mjesta, poput otvora za ventilaciju.
Unutrašnjosti treba posvetiti nešto više pažnje. Za početak, vlasi kose možete ukloniti usisivačem ili ljepljivom trakom, što je vrlo praktičan trik. Potom raširite vezice i unutrašnjost naštrcajte posebnom pjenom, te ostavite da djeluje nekoliko minuta. Dobro istrljajte navlaženom krpom ili ručnikom od frotira, a postupak možete ponoviti nekoliko puta, uz povremeno ispiranje krpe. Kacigu nakon toga položite na bok i ostavite podignutog vizira, kako bi se navlažena podstava osušila. Kemijski sastav pjene sadrži i antibakterijska sredstva, čime je zatvoreno i poglavlje higijene.
Na kraju postupak možete dovršiti sredstvom „Geruchs Killer“, odnosno ubojicom bakterija i neugodnih mirisa, koje posebno preporučujemo za učestalije korištenje tijekom sezone. Radi se o enzimatskom proizvodu koji ujedno razara mirisne molekule i dezinficira površine od svih vrsta tekstila, kože i plastike. Dakle, sredstvo je osim za unutrašnjost kacige, pogodno za korištenje na unutrašnjim površinama obuće i rukavica. Isprobali smo i uistinu djeluje.
Proizvode i maloprodajne cijene možete pronaći na stranicama tvrtke
Šepić commerce.
Zajednica | Komentari